مقالات مرتبط با روکش صندلی خودرو

مناسب ترین رنگ روکش صندلی خودرو +راهنمای خرید

بهترین جنس روکش صندلی خودرو

روکش خودرو یکی از تزئینات داخلی و از پرفروش ترین لوازم جانبی خودرو به شمار می آید که با توجه به دیگر ادوات کابین داخلی مانند رنگ داشبورد، رنگ بدنه خودرو و رنگ کمربند ایمنی انتخاب می شود.

رنگ روکش های صندلی به دو شکل تک رنگ و دورنگ در بازار موجود می باشند. خوب است که با شناخت معیارهای انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو آشنا شده تا انتخاب خوب و مناسبی داشته باشیم. انتخاب رنگ مناسب که با دیگر ادوات کابین داخلی خودرو منطبق باشد.

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو با توجه به شغل:

برای انتخاب رنگ روکش خودرو توجه به آب و هوای منطقه بسیار حائز اهمیت است. چنانچه در مناطق گرم رانندگی می کنید باید از انتخاب رنگهایی که نور خورشید را جذب می کنند ( رنگهای تیره ) دوری نمایید چرا که باعث ایجاد هوای گرم بیشتری در داخل کابین خواهد شد.

همچنین اگر مدت زمان زیادی رانندگی می کنید باید توجه ویژه ای به رنگ روکش صندلی آن داشته باشید که سبب ایجاد خستگی در شما نشود.

همچنین اگر از خودرو خود در حمل و نقل عمومی استفاده می کنید انتخاب روکش هایی به رنگ روشن که خیلی زود کثیف می شوند، انتخاب مناسبی نخواهد بود.

مناسب ترین رنگ روکش صندلی خودرو +راهنمای خرید
حتما بخوانید
”]

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو با توجه به رنگ کمربند ایمنی:
کمربند ایمنی یکی از ادوات مهم کابین داخلی خودرو محسوب می شود که توسط کارخانه در همه ی خودرو ها تعبیه شده است و اگر توجه کنید رنگ آن دیگر ادوات کابین داخلی چون داشبورد و کنسول جلو انتخاب شده است.
لذا می توان در انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو هم از این ایده الهام گرفت و رنگ روکش خودرو را با توجه به رنگ تریم ( تریم: به مجموعهادوات کابین داخلی خودرو اعم از داشبورد، تزئینات و تودوزی صندلی گفته می شود.)انتخاب کرد.
حال می توان این رنگ همسان با رنگ کمربند ایمنی انتخاب شود و یا از رنگ متضاد با آن برای زیبایی و هارمونی استفاده کرد.

رنگ همسان

انتخاب رنگ همسان در طیف اصلی تریم می تواند رنگ مناسبی برای روکش صندلی باشد. رنگ روکش صندلی ماشین می تواند مشابهت مستقیمی با تریم اصلی کابین داخلی خودرو داشته باشد و حتی می تواند طیفی از رنگ تریم اصلی را هم در بر داشته باشد.

رنگ متضاد

انتخاب رنگ متضاد در طیف اصلی تریم هم انتخاب مناسب و خوبی خواهد بود. با توجه به چرخه ی رنگ، رنگهای متضاد وقتی در کنار یکدیگر قرار میگیرند جذابیت و زیبایی خاصی بوجود می آورند از اینرو می توان از این هارمونی در انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو بهترین بهره را برد.
بطور مثال اگر کمربند ایمنی خودرو شما مشکی است شما می توانید با انتخاب روکش زرشکی یا ترکیبی از مشکی و زرشکی، زیبایی خیره کننده ای را در کابین داخلی خودرو خود بوجود بیاورید.
ترکیب های دو رنگ این روزها مشتریان خاص خودش را دارد و بسیاری از افراد با انتخاب درست دو رنگ متضاد در روکش صندلی جلوه های بصری زیبایی را بوجود می آورند.

مناسب ترین رنگ روکش خودرو:

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو مناسب، جذابیت فوق العاده ای به کابین داخلی خودرو می بخشد و البته که از روکش اصلی آن هم به خوبی محافظت می نماید.

با توجه به تنوع رنگی که در انتخاب روکش صندلی ماشین وجود دارد باید با توجه به تریم اصلی خودرو، رنگ همسان یا متضاد را انتخاب نمود. حتی می توان ترکیبی از این دو رنگ را برای روکش صندلی برگزید تا جلوه و هارمونی بیشتری با بدنه خودرو و ادوات داخلی آن فراهم شود.
توجه داشته باشید که انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو کلاسیک با خودرو مدرن نیز متفاوت خواهد بود. خوب است که از رنگ های شاد و جیغ برای روکش صندلی های خودرو های کلاسیک استفاده نشود. همچنین رنگ روکش های صندلی بسیار شلوغ هم برای این خودرو ها مناسب نیست.
استفاده از رنگ های جیغ و شاد بیشتر مناسب خودروهای اسپرت و جوان پسند می باشد چرا که در بدنه ی این خودروها در بازار از رنگهای متنوع و شادی استفاده شده است و بکار بردن همین رنگ ها در داخل خودرو و روکش صندلی هم مناسب و هماهنگ می باشد.
افراد میانسال هم می توانند با بهره مندی از نکات مهمی که گفته شد رنگ روکش صندلی مناسبی برای خودروی خود انتخاب نمایند. در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ های شاد دارند بهتر است تا از طیف های تیره تر رنگهای شاد استفاده
بانوان جوان می توانند در انتخاب رنگ روکش صندلی با توجه به نکات مهم از رنگهای شاد و جیغ و دو رنگ که با تریم داخلی خودرو در هماهنگی می باشد به راحتی استفاده کنند.

گالری ۴۰ تا از شیک ترین روکش صندلی خودرو💺
حتما بخوانید

بهترین جنس روکش صندلی خودرو:

جنس روکشهای صندلی خودرو یا از جنس پارچه است و یا از جنس چرم و در برخی از انواع دیگر آن تلفیقی از هر دو نوع جنس بکار می رود.
همیشه میان انتخاب روکش چرم و پارچه نظرات بسیاری عنوان شده است و معایب و مزایای هر کدام مشخص می کند که شما چه جنسی را برای روکش خودرو انتخاب کنید.

روکش صندلی پارچه ای:

روکش های پارچه ای معمولا از جنس کتان یا مخمل تولید می شوند از اینرو تنوع رنگی بالایی دارند و از نظر قیمت مقرون به صرفه اند.
این روکش ها دیرتر دچار ساییدگی خواهد شد و در صورت رانندگی زیاد کمتر بدن عرق می کند. اما بر اثر تابش نور خورشید خیلی زود دچار رنگ پریدگی خواهند شد و لکه های روی آن یا به سختی پاک می شوند یا برای همیشه ماندگار خواهند بود.

روکش صندلی چرم:

روکش صندلی چرم دوام و عمر کمتری دارند و خیلی زود دچار فرسایش خواهند شد؛ اما برخلاف نوع پارچه ای به راحتی لک های آن از بین می روند و در برابر فرسایش و ساییدگی مقاومت زیادی دارند. از اینرو در صنعت خودروسازی برای خودروهای با کیفیت از این نوع روکش صندلی بهره می برند.
شاید بتوان گفت بهترین روکش صندلی خودرو می تواند تلفیقی از هر دو جنس چرم و پارچه باشد. چرا که بخش پارچه ای آن که ارتباط بیشتری با بدن دارد مانع از عرق کردن بدن می شود و بخش های کناری که از چرم هستند زیبایی خاصی به کابین داخلی خودرو می دهد و راحتی بیشتری را فراهم می کند.

برای اطمینان از اینکه روکشی که انتخاب کرده اید مناسب و بادوام است به روکش دقت کنید که چنانچه روکش صندلی خودرو از جنس پارچه است، دوخت های ریزتری داشته باشد. اگر روکش انتخابی شما از جنس چرم می باشد با لمس آن می توانید متوجه شوید که ضخامت و جنس آن از نوع مرغوب باشد.

مشاوره رایگان الولوکس ❤️

 

سولات متداول انتخاب بهترین رنگ روکش صندلی

چه رنگ روکش صندلی به ماشین سفید میاد؟

سیاه و سفید با نوار های سفید بهترین ترکیب است اگر دوست ندارید که پر زرق و برق باشید می توانید سیاه و سفید با قرمز یا قرمز را با سفید انتخاب کنید.

 

برای ماشین سیاه، روکش صندلی چه رنگی مناسب است؟

به خاطر داشته باشید که رنگهای تیره فارغ از نوع مواد ، گرما را جذب می کنند. همچنین ظاهری ناهموار و اسپرت دارند. یک رنگ روشن به دلیل توانایی انعکاس نور خورشید و گرمای آن همیشه گزینه اصلی است. اگرچه تعمیر و نگهداری برای روکش صندلی هایی با رنگ روشن ضروری است.

 

برای ماشین قرمز، روکش صندلی چه رنگی مناسب است؟

روکش صندلی های بژ و قرمز باعث می شود فضای داخلی درخشان و جادار باشد. اگر با این ترکیب رنگ موافق نیستید، هیچ کس به ترکیب سیاه و قرمز نه نمی‌گوید و این فوق العادست.

 

بهترین رنگ روکش صندلی برای پارس سفید و ۲۰۶ سفید

انتخاب رنگ مناسب امری سلیقه ای است.به نظر تیم تهیه کننده محتوا: با توجه با روش های  همسان و متضاد برای انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو، بهترین رنگ روکش صندلی برای پارس سفید،  قرمز با نوار های مشکلی و یا  زرشکی و مشکی می‌باشد.

بهترین رنگ روکش صندلی سمند و سورن

مدل خودروی شما اهمیت بسیار پایینی در انتخاب رنگ روکش صندلی ماشین شما دارد. خودرهایی که از نظر شکل شباهت دارند مانند سمند، سورن، پژو پارس، پژو ۴۰۵ و … در انتخاب رنگ باید به رنگ بدنه، کمر بند و تریم داخلی خودرو توجه کرد. با توجه به نکات گفته شده و مطالب فوق میتوانید زیبا ترین ترکیب رنگی را برای خودرو خود رقم بزنید.

روکش صندلی رنگ موکا

رنگ های مارون و موکا بسیار خاص و لاکچری می‌باشند و حس برتری در خودروی شما ایجاد میکند. برای خرید روکش صندلی با رنگ های خاص با ما تماس بگیرید.

35 نظر در “مناسب ترین رنگ روکش صندلی خودرو +راهنمای خرید

 1. مسعود گفت:

  سلام بی زحمت نمونه های روکش صندلی پژوپارس جدیدچرم باقیمت به این شماره ارسال بفرماید09011471000

  1. با سلام
   تو واتساپ ارسال شد خدمتتون

  2. نیما گفت:

   با سلام
   دنبال روکش چرم هستم برای سورن پلاس
   محبت میکنید چند مدل بفرستین به این شماره
   09398360028
   واتس تلگرام روبیکا ایتا

   1. با سلام، واتساپ ارسال شد خدمتتون.

 2. علی ادیبان گفت:

  سلام چند نمونه از روکش صندلی جک اس فایو اتومات برام میفرستید خوشگل ،زیبا با کیفیت در دوخت و……

  1. با سلام
   لطفا به شماره 09100843102 در واتساپ یا تلگرام پیام بدین همکارای بنده برای شما ارسال میکنن

 3. مجید گفت:

  سلام برای پارس سال دارید نمونه؟ و قیمت

  1. سلام
   بله موجوده
   لطفا واتساپ یا تلگرام پیام بدین نمونه ها ارسال بشه خدمتتون
   09100843102

 4. مسلم گفت:

  سلام برای 405 صندلی قدیم رنگ مشکی. چی پیشنهاد میدید؟

  1. با سلام
   چند نمونه آماده داریم، جنس چرم و پارچه
   واتساپ یا تلگرام پیام بدین عکس ها رو میفرستم خدمتتون
   09100843102

 5. مرتضی گفت:

  سلام برای سورن پلاس رنگ خاکستری، چه نوع روکشی با رنگ استفاده بشه خوبه، بندرعباس هستم.
  ممنون از شما

  1. سلام. با نوجه به رنگ داخل خودروی شما چند نمونه روکش موجود هست. در صورت تمایل واستاپ پیام بدین عکساشو براتون بفرستم.
   09100843102

 6. مهدی حسن وند گفت:

  سلام
  برای ماشین تارا اتوماتیک مشکی
  روکش چرمی چه رنگی پیشنهاد میکنید؟

  1. با سلام. رنگ ها و تنوع بالایی داریم. میتونین واتساپ پیام بدین عکس ها رو براتون بفرستیم.
   09100843102

 7. محمد گفت:

  سلام
  برای شهر خوزستان اهواز چ نوع روکشی انتخاب کنیم ؟

  با تشکر

  1. با سلام، با توجه به گرمای منطقه شما بهترین روکش پارچه ای یا مخمل هست. اما روکش های چرم خارجی هم هست که تعریق خیلی کمتری دارند اما خب قیمتشون نسبتا بالاست.

 8. میثم رنجبر گفت:

  سلام وقت بخیر
  تودوزی تیبا 2 رو انجام میدید
  شماره تماس بنده 09126077811

 9. علی گفت:

  سلام
  ماشینی که داخلش تریم مشکی هست
  روکش زرشکی و یا موکا قشنگش میکنه؟

  1. با سلام، اگه به تضاد رنگ ها علاقه داشته باشین، بله.

 10. الهام گفت:

  سلام به نظر شما واسه ٢٠٦ سفيد روكش سفيد با نوار سياه خوبه ؟

  1. با سلام، معمولا رنگ روکش صندلی متناسب با تو دوزی داخل ماشین انتخاب میشه.

 11. جابر گفت:

  سلام رنگ خودرو گیلاسی و داخلش کرم روکش چه رنگی بهش میاد

  1. سلام، معمولا رنگ روکش صندلی رو با تو دوزی داخل خودرو ست میکنن.

 12. بابک گفت:

  سلام
  من پرشیا مدل ۸۷دارم وروکش چرمی مشکی همراه باسفید که عکس ان درسایت هست ولی نمیدانم چگونه انتخاب کنم لطف کنیدراهنمایی کنید
  منتظر پاسخ شماهستم

 13. بابک گفت:

  سلام
  من پرشیا مدل ۸۷دارم وروکش چرمی مشکی همراه باسفید که عکس ان درسایت هست ولی نمیدانم چگونه انتخاب کنم لطف کنیدراهنمایی کنید

 14. Pasha گفت:

  سلام ماشین من نوک مدادیه تودوزی چه رنگی بهش میاد

  1. با سلام، بستگی به رنگ داخل خودروی شما داره.

 15. قادرپروار گفت:

  باسلام من بنز کلاسیک ۲۸۰اس نقره ای دارم.میخواستم بدونم برای اتومبیلم روکش دارید یانه.البته انتخاب کردم نمیدونم بهش میخوره یانه

  1. با سلام. خیر، برای ماشین شما روکش صندلی نداریم جناب.

   1. محسن گفت:

    سلام خسته نباشید من تودوزی ماشینم مشکی میخوام عوضش کنم کرم میشه

    1. با سلام
     تو دوزی بعضی از ماشین ها رو میشه عوض کرد. اینترنت سرچ کنید ببینید برای ماشین شما همه لوازم موجود هست یا نه.

 16. سلام من خودرو لند مارک دارم براش روکش لازم دارم اون رنگ زرشکی اولی هست اون رنگی چند در میاد ؟

  1. م. ش گفت:

   سلام
   آیا برای هایماS5 , همان روکش صندلی زرشکی که عکسش در ابتدای سایت شماست ، موجوداست ؟ جنسش چیه ؟ چرم ؟ آیا همان رنگ ، ترکیبی(چرم و پارچه) هست؟

   1. با سلام
    خیر، باید سفارشی دوخته بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *