مقالات مرتبط با کفپوش خودرو

کفپوش سه بعدی خودرو چیست؟ چرا باید از این کفپوش استفاده کنیم

کفپوش سه بعدی - معیاب و مزایای کفپوش سه بعدی

بعد از پیشرفت چشمگیری که در زمینه تکنولوژی های ساخت و توانایی اسکن لیزری دقیق کف خودرو  صورت گرفت، کفپوش سه بعدی یکی از دستاوردهای این پیشرفت  مذکور بود. کفپوش سه بعدی به گونه‌ای طراحی شده است به شکلی کامل و قالبی کل کف خودرو را پوشش دهد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد کفپوش سه بعدی این است که با پوشش دهی یک دستی که ایجاد می‌کند از نفوذ خاک و مایعات و هرگونه کثیفی به داخل کابین و کف خودرو جلوگیری می کند.همچنین مقاله ای درباره راهنمای خرید انواع کفپوش خودرو  در مجله الولوکس تهیه شده که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه فرمایید.

چرا باید از کفپوش استفاده کنیم؟

کفپوش سه بعدی نیز مانند هر محصول دیگری می تواند دارای مزایا و معایبی باشد.ما در این مقاله شما را برای خرید کفپوش سه بعدی راهنمایی میکنیم همچنین شناختن این مزایا و معایب می تواند فرد را راهنمایی کرده و باعث شود تا کفپوش مناسبی را برای خودروی خود را انتخاب کرده و خریدی موفق را تجربه کنند. لذا در ادامه به بیان این خصوصیات مثبت و منفی پرداخته ایم.

مزایای کفپوش سه بعدی

این مدل از کفپوش خودرو را می توان یکی از گران ترین و زیبا ترین انواع کفپوش دانست. کفپوش سه بعدی می تواند زیبایی و جلوه منحصر به فردی را به کابین داخل ماشین ببخشد. از آن جایی که این کفپوش ها با تکیه بر تکنولوژی ساخت سه بعدی تولید شده اند ظاهری شیک و جذاب داشته و این زیبایی را برای خودرو نیز به ارمغان می آورند.

کفپوش سه بعدی دارای مزیت بسیار بزرگی است که توانسته عیب بزرگ کف‌پوش های سنتی را نیز پوشش دهد. این مزیت نیز چیزی بجز عدم سر خوردن این کفپوش در کف خودرو نیست. همانطور که پیش تر نیز گفته شد این نوع کفپوش به شکل قالبی در کف خوردو قرار گرفته و در نیجه هیچ گونه حرکتی نخواهد داشت.

از جمله نکات حائز اهمیت در خصوص این نوع کفپوش خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تنوع در رنگ بندی و وجود طرح های مناسب با انواع خودرو
 2. ایجاد فضایی مناسب به عنوان محل قرار گیری کف پا
 3. استفاده از پلیمر های خاص پلاستیکی در تولید این محصول
 4. به دلیل استفاده از مواد مقاوم در ساخت این کفپوش ها در تابستان تغییر شکل نمی دهند
 5. این محصول در زمستان نیز حالت شکنندگی نخواهد داشت
 6. استفاده از بهترین مواد pvc در تولید این نوع کفپوش
 7. دارای قالبی بزرگ و استاندارد هستند
 8. وجود سهولت در شست و شو و تمیز کردن محصول
 9. زدوده شدن خیسی و گل کف کفش راننده و سرنشینان به وسیله کفپوش سه بعدی و جلوگیری از کثیف شدن ماشین را به راحتی دریافت کرده و مانع از کثیف شدن داخل ماشین می شود
 10. دارای خاصیت ضد لغزش می باشند
 11. علاوه راحتی در شست و شو، کابین داخلی خودروی را نیز منحصر بفرد نشان می‌دهند.

برای خرید کفپوش سه بعدی خودرو با مناسب ترین قیمت و کیفیت میتوانید به قسمت “ کفپوش سه بعدی خودرو” مراجعه کنید یا برای مشاوره با شماره  ۷۷۱۹۲۵۱۴ – ۰۲۱ یا ۰۹۱۰۰۸۴۳۱۰۲ تماس حاصل فرمایید.برای تیم الولوکس باعث افتخار است که در انتخاب کفپوش مناسب برای خودرو شما سهیم باشد .

 

معایب کفپوش سه بعدی

به طور کلی می توان گفت که مزایای کفپوش سه بعدی از معایب آن به مراتب بیشتر است. اما این محصول نیز مانند هر کالای دیگری دارای عیب و نقص هایی است که می توانند در انتخاب افراد موثر باشد. کفپوش سه بعدی دارای قیمت نسبتا بالایی است. البته این قیمت با توجه به تولید داخل و خارج آن تفاوت می کند.

طبیعتا اگر به دنبال کالای با کیفیتی هستید باید هزینه زیادی را نیز صرف کنید. برای کسانی که به دنبال قیمت پایین تری هستند این عامل می تواند حائز اهمیت باشد. همچنین با توجه به مواد اولیه به کار رفته در تولید کفپوش سه بعدی، در پاره ای از موارد ممکن است شست و شوی آن دشوار باشد. البته این مشکل تنها در برخی از انواع دیده می شود.

پارامترهای مهم در انتخاب کفپوش سه بعدی

هنگام خرید کفپوش سه بعدی باید باید نکاتی را مد نظر قرار داد تا بتوانید با کمک آن ها بهترین مورد را برای خودروی خود خریداری کنید. طبیعی است که افزایش آگاهی قبل از خرید هر کالایی می تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد. لذا در این قسمت پارامتر های کفپوش سه بعدی خوب را برایتان بیان کرده‌ایم تا بتوانید با مطالعه آن ها هنگام خرید بهترین کفپوش را شناسایی و خریداری کنید.

 • داشتن استحکام بالا و مقاوم در برابر شکستگی و تغییر فرم
 • دارای مقاومت در برابر لغزش
 • به کار برده شدن مواد اولیه باکیفیت در آن
 • دارای قابلیت شستشو و نظافتباشد
 • مجهز به لبه هایی بلند برای جلوگیری از پخش شدن گرد و خاک در سطح کفپوش و داخل کابین ماشین
 • دارای شیارهای هدایت مایعات
 • ظاهر زیبا

 

طراحی کفپوش سه بعدی به چه شکلی است؟

کفپوش سه بعدی - معیاب و مزایای کفپوش سه بعدی

در طراحی کفپوش سه بعدی خودرو شیارهایی در قسمت کف تعبیه شده است که می توانند اصطکاک بین مایعات ریخته شده در کف و کفپوش را افزایش داده و در نتیجه حرکت سیالات را به حداقل می رسانند. بدین ترتیب از کثیفی ماشین و خطرات هنگام رانندگی جلوگیری می شود. همچنین طراحی این شیارها در کفپوش سه بعدی مایعات ریخته شده در کف ماشین را به قسمت انتهای مخزن هدایت کرده و در نتیجه مانع کثیف شدن موکت می شود.

سولات متداول کفپوش سه بعدی خودرو

مزایای کفپوش سه بعدی چیست؟

از آن جایی که این کفپوش ها با تکیه بر تکنولوژی ساخت سه بعدی تولید شده اند ظاهری شیک و جذاب داشته و این زیبایی را برای خودرو نیز به ارمغان می آورندو از سر خوردن این کفپوش در کف خودرو جلوگیری می‌کند.

 

معایب کفپوش سه بعدی چیست؟

کفپوش سه بعدی دارای قیمت نسبتا بالایی است. البته این قیمت با توجه به تولید داخل و خارج آن تفاوت می کند. طبیعتا اگر به دنبال کالای با کیفیتی هستید باید هزینه زیادی را نیز صرف کنید. برای کسانی که به دنبال قیمت پایین تری هستند این عامل می تواند حائز اهمیت باشد.

 

چه پارامتر هایی در انتخاب کفپوش سه بعدی حائز اهمیت هستند؟

مجهز به لبه هایی بلند برای جلوگیری از پخش شدن گرد و خاک در سطح کفپوش و داخل کابین ماشین
دارای شیارهای هدایت مایعات
داشتن استحکام بالا و مقاوم در برابر شکستگی و تغییر فرم
دارای مقاومت در برابر لغزش
به کار برده شدن مواد اولیه باکیفیت در آن
امروزه با زیادتر شدن آلودگی هوا، مشکلات بیشتری وجود دارد. بارش باران اسیدی، باعث وارد شدن آسیب به بدنه خودرو خواهد شد. بهترین راه برای مراقبت از خودرو، استفاده از چادر ضد آب خودرو است

 

طراحی کفپوش سه بعدی به چه شکلی است؟

در طراحی کفپوش سه بعدی خودرو شیارهایی در قسمت کف تعبیه شده است که می توانند اصطکاک بین مایعات ریخته شده در کف و کفپوش را افزایش داده و در نتیجه حرکت سیالات را به حداقل می رسانند. بدین ترتیب از کثیفی ماشین و خطرات هنگام رانندگی جلوگیری می شود. همچنین طراحی این شیارها در کفپوش سه بعدی مایعات ریخته شده در کف ماشین را به قسمت انتهای مخزن هدایت کرده و در نتیجه مانع کثیف شدن موکت می شود

جمع بندی

هرآنچه در خصوص کفپوش سه بعدی و ویژگی های مختلف آن ضروری تلقی می شد در این سری از مطالب گفته شد. امید است مطالعه این مطالب توانسته باشد آگاهی شما را در خصوص این مطلب افزایش دهد و بتوانید محصولی مناسب را برای خودروی خود خریداری کنید. همواره در نظر داشته باشید که وجود کفپوشی با کیفیت برای خودروی شما ضروری بوده و سلامت خودرو و جان شما را تضمین می کند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *