مقالات مرتبط با روکش صندلی خودرو

نحوه درآوردن صندلی عقب سمند

نحوه درآوردن صندلی عقب سمند

گاهی اوقات بنا به دلایل مختلف از جمله تعویض روکش های صندلی ماشین یا تمیز کردن و شست و شوی آن ها یا موارد دیگر، نیاز است که صندلی های خودرو را از جای خود خارج نمود. برای این کار یا باید به یک نیروی متخصص در این زمینه مراجعه نمود که در نهایت منجر به صرف یکسری هزینه های اضافه خواهد شد و یا باید شخصا دست به کار شوید و خودتان نسبت به انجام این امر اقدام کنید.

بنابراین بد نیست که با نحوه پیاده سازی صندلی های ماشین بیشتر آشنا شوید و نکات آن را فرا بگیرید. در ادامه این مطلب به بیان روش باز کردن صندلی عقب سمند و نحوه درآوردن صندلی عقب سمند خواهیم پرداخت.

روش و نکات لازم برا‌ی باز کردن صندلی عقب سمند

عمل نظافت و تمیزکاری و رسیدگی به ماشین فقط نباید به ظاهر و قسمت های بیرونی ماشین ختم شود. قسمت های مختلف داخلی اتاق خودرو هم که از جمله آن ها روکش صندلی های ماشین را می توان نام برد، از مواردی می باشند که حتما باید در حفظ نظافت و زیبایی آن ها کوشید. برای شست و شو و یا تعویض روکش های صندلی عقب خودرویی مثل خودرو سمند ابتدا نیاز به باز کردن صندلی عقب سمند می باشد. لازم به ذکر است که باز کردن آن ها بدون توجه به بست ها و گیره های نگهدارنده صندلی و ترتیب و شیوه باز کردن آن ها ممکن است کمی مشکل ساز شود.

پیاده سازی نمودن قسمت نشیمن

در آوردن صندلی عقب سمند

برای باز کردن صندلی عقب سمند ابتدا باید قسمت نشیمن را جدا و باز نمود و قسمت تکیه گاه صندلی را نیز به صورت جداگانه باز نمود. همانطور که در شکل مشاهده می شود در زیر قسمت جلوی نشیمن صندلی عقب دو عدد بست وجود دارد. برای خارج نمودن صندلی عقب، ابتدا می بایست این دو بست که قسمت نشیمن صندلی را قفل می نماید آزاد نمود.

پس برای اینکه دو ضامن تعبیه شده در قسمت عقب صندلی از جای خود خارج شوند، باید نشیمن صندلی را به سمت بالا بلند نمود. پس از این مراحل به راحتی می توان صندلی را به صورت کامل بیرون کشید. برای سوار کردن مجدد قسمت نشیمن صندلی نیز تمام مراحل گفته شده را باید به صورت معکوس اجرا نمود.

نحوه در آوردن قسمت تکیه گاه سمند

دومین مرحله از باز کردن صندلی عقب سمند، پس از درآوردن قسمت نشیمن صندلی، درآوردن قسمت تکیه گاه صندلی آن می باشد. برای پیاده نمودن قسمت پشتی یا تکیه گاه، ابتدا می بایست سینی پشتی صندلی را از درون صندوق عقب باز نمود. پس از آن پشتی صندلی عقب را برای آزاد کردن ۴ گیره یا بستی که در زیر آن برای ثابت نگه داشتن صندلی تعبیه شده است، باید بلند نمود و بعد از آن قسمت پایین تکیه گاه را به سمت جلو هدایت نمود تا بست ها به صورت کامل آزاد شوند. ضمن این که باید توجه نمود بست ها از درون صندوق عقب کاملا آزاد شده باشند.

در مرحله بعدی باید مجددا قسمت تکیه گاه یا پشتی را بلند نمود تا ۴ بست و گیره دیگر نگهدارنده که در قسمت بالای پشتی صندلی قرار گرفته اند نیز آزاد شوند. در نهایت پس از آزاد شدن کامل بست ها می توان پشتی صندلی را خارج نمود. برای سوار کردن مجدد پشتی صندلی عقب تمام کارهای ذکر شده را به شکل عکس آن ها باید انجام داد.

در آخرین مرحله از باز کردن صندلی عقب سمند، زیر دستی وسط صندلی عقب را در صورت وجود باید پیاده نمود. زیر دستی وسط صندلی به وسیله پیچ و مهره در جای خود ثابت نگه داشته شده است. در ابتدا می بایست سینی پشتی را از داخل صندوق عقب باز و جدا شود. پس از باز نمودن آن و همچنین باز نمودن قسمت نشیمن صندلی عقب به راحتی می توان با باز کردن پیچ و مهره های نگهدارنده زیر دستی صندلی عقب، آن را جدا کرد و از ماشین خارج نمود.

امیدواریم که این آموزش برای شما عزیزان مفبد واقع شده باشد همچنین میتوانید از مقاله صفر تا صد آموزش نصب روکش صندلی ماشین برای نصب روکش صندلی ماشینتان  استفاده کنید.

4 نظر در “نحوه درآوردن صندلی عقب سمند

 1. مشتبا گفت:

  عالی بود

 2. م گفت:

  کلیپ میذاشتیم. من که نفهمیدم

  1. با سلام.
   برای اولین بار شاید کمی سخت باشه. چند بار که انجام بدین دقیقا متوجه میشین.

 3. محمدرضا بخشایش پور. گفت:

  دستان دردنکنه عالی توضیح کامل بود ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *